Dăeştenii au pierdut la Roşiori, unde au ratat două lovituri de pedeapsă

Viitorul Dăeşti nu a reuşit să strângă niciun punct în runda a şasea din Liga a III-a. ”Vulturii” s-au întors învinşi de la Roşiori. Au fost surprinşi din start. Meciul a început de la scorul de 1-0. Gazdele au primit o lovitură de pedeapsă în minutul 3. Ivan a marcat pentru trupa teleormăneană. Vâlcenii au avut şansa să revină, dar au ratat din situaţie clară. Şi gazdele au avut oportunităţi de a mări ecartul. Au trimis o dată mingea în transversală prin Bogdan Călin. Apoi, un fost jucător de la Dăeşti, Alin Călin, a dublat diferenţa: 2-0 (minutul 38). Viitorul putea reduce din handicap înainte de pauză. În minutul 44 a ratat, însă, o lovitură de pedeapsă. Imediat, a primit iar penalty, dar deznodământul a fost acelaşi. Dinu şi Vlădoi nu au reuşit să înscrie, din punctul cu var.
În debutul părţii secunde s-a evidenţiat goal-keeper-ul vâlcean. A fost, învins, însă, în minutul 59 când, practic, s-a şi încheiat jocul. Alin Călin a înscris pentru 3-0 şi Dăeşti nu a mai putut reveni, deşi a mai pus probleme în ofensivă. Echipa din Fedeleşoiu a marcat golul de onoare în minutul 83, prin Ciprian Vlădoi, ce a contat pentru 3-1. În următoarea rundă, la Fedeleşoiu vine Oltul Curtişoara, nou-promovata care a surprins plăcut în acest început de campionat, menţinându-se în luptă pentru play-off în serie.