Chimia, cu probleme de lot. Trei jucători s-au accidentat în meciul cu Alunu

Patru echipe au rămas apropiate una de cealaltă în plutonul fruntaş din Liga a IV-a. Chimia este una dintre ele. În etapa a XI-a, şi-a trecut în cont al nouălea succes. Formaţia coordonată de Alin Savu, Ovidiu Creangă şi Gabi Glodeanu a câştigat cu 3-2 confruntarea de pe teren propriu cu Alunu. A fost o primă repriză fără goluri, la Mihăeşti, dar cu probleme medicale. Doi dintre juniorii echipei gazdă, Tufan şi Georgescu, au ieşit de pe teren, accidentaţi. Şi Cătălin Duminică a terminat meciul mai devreme. A suferit, probabil, o recidivă după o problemă mai veche. Contrar aşteptărilor, oaspeţii au deschis scorul în partea secundă. Chimiştii au revenit. Golurile lui Totîlcă i-a adus în avantaj. Ciprian Vlădoi a dus scorul la 3-1, cu un gol din punctul cu var. Spre final, Alunu a redus din diferenţă. ”Am avut multe absenţe. Am fost forţaţi, din păcate, să şi facem schimbări din prima repriză. Doi din cei trei juniori s-au accidentat. A rămas pe teren doar portarul. În plus, l-am pierdut şi pe Cătălin Duminică. Pe bancă am avut la dispoziţie «octogenarii», pe Dina, Creangă şi Savu. Glumesc! Una peste alta, ne bucurăm că am câştigat. A fost un meci frumos. În ciuda indisponibilităţilor, am ratat mult. Puteam închide jocul din prima repriză. E importantă victoria. Suntem patru echipe care am început să ne desprindem de celelalte. S-a mărit diferenţa între locul 4 şi restul plutonului”, a spus Gabi Glodeanu, oficialul de la Chimia.