Şuşani a trăit periculos cu Roeşti. Golurile lui Toni Buniţă şi Luigi s-au dovedit, până la urmă, suficiente

CS Şuşani a obţinut duminică a treia victorie din acest sezon. Formaţia din comuna administrată de Costi Tudor s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa grupării din Roeşti. Primarul a lipsit de la acest joc, dar echipa s-a mobilizat. Gazdele au trăit periculos la Mădulari. Au condus cu 2-0, dar nu au închis jocul, oaspeţii au redus din diferenţă şi au avut şanse de a restabili echilibrul. Până la urmă, golurile lui Toni Buniţă şi Luigi (Marian Corjuc) din prima repriză s-au dovedit suficiente pentru obţinerea celor trei puncte. ”Pentru noi, în acest sezon toate meciurile sunt grele. Ne-au plecat nişte jucători, au venit alţii, nu am reuşit mereu să avel acelaşi lot. De această dată, însă, băieţii s-au mobilizat extraordinar. Am avut bancă şi inclusiv cei care s-au resimţit din cauza unor probleme medicale au venit la meci şi ne-au susţinut din tribună. A contat mult. Meciul a fost unul disputat. Am jucat mai bine, am marcat de două ori, dar pe final am trăit periculos. Am primit gol dintr-o deviere prin minutul 70, după ce oaspeţii rămăseseră în inferioritate numerică. Au mai avut ocazii să înscrie. Au mai primit încă un roşu. Partida s-a terminat cu bine pentru noi. Echipa nu a jucat rău în acest tur de campionat. Rezultatele le punem şi pe seama neşansei. Avem prieteni care sunt alături de noi şi nu le vine să creadă când se uită pe clasament şi văd locul pe care-l ocupăm. Cu siguranţă merităm şi putem mai mult. Au fost nişte schimbări. Ne lipsesc atacanţii, dar uşor-uşor remediem problemele”, a spus Stelu Pietraru, oficialul de la Şuşani, la capătul meciului câştigat cu Roeşti.