Liga II

Ceapă, Popescu şi Iana, titulari la Slatina. Ovidiu, gol de la 35 de metri, decisiv

• Comănescu a fost observator la meciul vâlcenilor din Liga a II-a

Sâmbătă, 17 octombrie, CSM Slatina a primit vizita formaţiei Aerostar Bacău, într-un meci contând pntru etapa a VIII-a a Ligii a II-a. Antrenorul Mihai Ianovschi i-a titularizat pe toţi cei trei vâlceni pentru acest joc. Andrei Iana, Ovidiu Popescu şi Grigore Ceapă au fost din primul minut pe teren. Partida s-a încheiat favorabil gazdelor, care s-au impus cu scorul de 2-1. Aerostar a deschis scorul în minutul 12, prin Chelaru, însă în minutul 16 căpitanul oltenilor, Vasile Gheorghe, a scos un penalti, transformat de Rogoveanu, care a restabilit echilibrul: 1-1. Golul decisiv pentru Slatina l-a înscris chiar unul dintre vâlceni, Ovidiu Popescu. În minutul 51, acesta a şutat de la 35 de metri, mingea fiind deviată în poartă. La acest meci a mai asistat un vâlcean, preşedintele AJF Vâlcea, Adrian Comănescu, delegat ca observator pentru brigada condusă de piteşteanul Robert Avram.