Costea, primul gol în Liga a II-a pentru noua echipă

În etapa a 12-a din eşalonul secund al fotbalului românesc, CS Mioveni, echipă pregătită de Constantin Schumacher, a obţinut al cincilea succes stagional. Are 20 de puncte şi e în lupta pentru play-off, deşi gândurile se îndreptau la un moment dat către salvarea de la retrogradare. Formaţia argeşeană a obţinut o victorie clară cu o echipă din subsolul clasamentului, CS Tunari. 4-0 a fost la final. CS Mioveni a înscris câte două goluri pe repriză. Traşcu şi Şerbănică au punctat în prima parte, Coşereanu şi Costea, în partea secundă. Pentru vâlceanul Mihai Costea a fost primul gol pentru Mioveni în eşalonul secund. ”Nilă” a intrat în minutul 60 şi a marcat în 79. Pe teren a mai fost un vâlcean, Alexandru Dandea, intrat tot în partea secundă. La început, dar şi la final, jucătorii echipei din Mioveni şi-au arătat susţinerea faţă de primarul Ion Georgescu, arestat preventiv pentru trafic de influenţă (s-a organizat un flagrant de DNA şi a fost prins când restituia 10.000 de euro din 30.000 pe care i-ar fi cerut şefului Poliţiei Locale Piteşti pentru a-i angaja fiica la Spitalul din Mioveni). În etapa a 13-a, CS Mioveni are meci în deplasare, cu Chindia Târgovişte.