FotbalDiverse

Ce ghinion! Bebe Vasile (CS Şirineasa) a pierdut la penaltiuri cu CS Mioveni

Fotbalistul vâlcean Octavian Vasile a făcut un nou meci excelent pentru CS Şirineasa, cu prilejul turului 4 al Cupei României, când a întâlnit echipa de ligă secundă CS Mioveni. „Bebe” a deschis scorul în minutul 32, dar argeşenii au egalat în ultimul minut al primei reprize. Acest rezultat s-a menţinut timp de 120 de minute, după care s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Aici, CS Mioveni s-a impus cu scorul de 5-3. CS Şirineasa a ratat prin vâlceanul Ovidiu Popescu şi Zaina. Echipa antrenată de Gabriel Mangalagiu a pierdut, astfel, şansa de a ajunge 16-imile de finală ale Cupei României, dar a lăsat o impresie deosebit de frumoasă, contra unei dintre cele mai puternice formaţii din Liga a II-a. (L.C.)