”Boabă”, ca vinul de Orleşti… Mai bun pe zi ce trece. Gol de un punct, din lovitură liberă, la vinclu, contra liderei

CSC Orleşti a mai bifat un meci fără înfrângere în Liga a V-a. Duminică, 10 aprilie, a obţinut un punct din confruntarea cu lidera, Sporting Galicea. Trupa lui Bogdan Tudor şi Nicolae Olaru a deschis scorul în minutul 10. Rădulescu a adus gazdele în avantaj. Oaspeţii au revenit în joc în minutul 61. Neamţu a centrat, iar Duminică, golgheterul campionatului, a împins balonul cu capul în plasă. Patru minute mai târziu, acelaşi jucător i-a adus pe galiceni la conducere, după o acţiune solitară, pornită de la centrul terenului. În ultimul minut de prelungiri, dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri, Bogdan Preda a trimis balonul direct în vinclu şi a stabilit scorul final: 2-2. ”Boabă” devine precum vinul de Orleşti, tot mai bun pe zi ce trece. Tudor şi Olaru să-l ţină cât mai mult la cantină, dacă vor să-l păstreze. Atlfel, Preda nu va mai fi doar delegat la Minerul Costeşti. ”Țeţe” Vlădoi are nevoie de jucători care să dea goluri în Liga a III-a.