Bărzăgeanu și Tînjală au făcut diferența la Berbești. CS Mădulari, a șaptea victorie din acest sezon. ”Bobi” Mihăilă, din nou pe teren după 11 luni de absență. Stanciu, pe masa de operație

Sâmbătă după-amiază, vicelidera din Liga a IV-a, CS Mădulari, s-a deplasat la Mateești. A dat piept cu Minerul Berbești. Prima repriză a fost una lipsită de goluri, dar nu și de ocazii. Gazdele au încercat să surprindă la fazele fixe, din cornere creându-și câteva oportunități de a înscrie. Oaspeții s-au apropiat în mai multe rânduri de poarta adversă, însă nu au fost suficient de concentrați la finalizare. Formația pregătită de Marin Nicolae a trăit periculos până în minutul 65. Mădălin Bărzăgeanu a reușit să-și aducă formația în avantaj, după un corner și o minge bâlbâită de apărarea minerilor în propriul careu. Tînjală a dublat diferența, după o altă fază fixă, o lovitură liberă de la peste 20 de metri, deviind balonul cu capul în plasă. 2-0 a fost scorul final.

”Nu am avut emoții. Știam că o să înscriem. Trebuia să vină și golul. Am avut ocazii. Am controlat jocul, în cea mai mare parte a timpului. Și-au creat și gazdele câteva oportunități. Au jucători de talie și la cornere au fost periculoși cei de la Berbești. Ne bucurăm pentru rezultat. Am avut și două absențe. Au lipsit Drăgușin și Mateiași, dar cei care au intrat au suplinit absența lor”, a spus Georgel Stanciu, oficialul echipei din Mădulari, după succesul de la Mateești. De remarcat ar fi că pentru prima dată în acest sezon pe lista marcatorilor nu s-a regăsit Leo Săraru. De asemenea, trebuie spus că pe teren și-a făcut apariția și un jucător emblematic al celor din Mădulari, Bogdan Mihăilă. Boby a absentat în ultimele 11 luni. La începutul anului a suferit o intervenție chirurgicală la genunchi, pentru ruptură de ligamente și menisc. La ”cuțit” va ajunge, pentru aceeași problemă, și Georgel Stanciu. A fost programat la operație, la București, pe 17 noiembrie. Bine ai revenit, Bobi! Multă sănătate, Georgel!