Alin Savu (Chimia 2012 Rm. Vâlcea), MVP la Bărbăteşti

În week-end-ul trecut, Chimia 2012 Rm. Vâlcea a obţinut cea de-a 12-a victorie din acest sezon. Formaţia coordonată de Marius Vlădoi a câştigat cu scorul de 2-0 partida de la Bărbăteşti. Fără doi dintre jucătorii importanţi, cu experienţă, Lucian Nania şi Cosmin Băiţa (ambii suspendaţi după duelul cu Foresta Malaia), campioana din sezonul trecut a făcut faţă cu brio jocului cu AS Bărbăteşti. Alin Savu şi-a arătat din nou clasa şi a decis, practic, soarta întâlnirii. Fostul fotbalist de Liga I a deschis scorul în minutul 26, iar cu cinci minute înainte de finalul reprizei, a majorat avantajul echipei sale la 2-0. A scos un penalti, pe care tot el l-a transformat cu siguranţă. 2-0 a fost şi scorul final. De remarcat este şi prestaţia lui Claudiu Rădescu, jucător ce „le-a mâncat ficaţii” apărătorilor de la Bărbăteşti, prin acţiunile sale în viteză, de pe flancuri, care, deşi nu au avut finalitatea dorită de Chimia, au dat emoţii gazdelor.