Oltetul Zatreni si-a reluat pregatirile

Olteţul Zătreni şi-a reluat pregătirile

Pe 14 ianuarie, antrenorii Nicolae Vâlcu şi Cristian Pârâianu, au convocat întregul lot al echipei Olteţul Zătreni în vederea reluării pregătirilor, acesta începând cu un meci amical cu echipa Olteţul Bălceşti. Echipa nou promovată în Divizia D, Olteţul Zătreni, a început meciul în formula de bază şi anume: Victor Herăscu,  Adrian Vâlcu,  Alexandru Gaiţă (jucător în teste de la Vilarossa Laloşu), Ionuţ Petrescu, Petre Purcărea,  Cătălin Cercel, Mircea Herăscu, Claudiu Ninciuleanu, Ştefan Şaramet, Laurenţiu Vâlcu şi Ionuţ Iordache. Pe parcursul reprizei secunde s-au rulat şi ceilalţi jucători din lot: Adrian Dămulete, Mihai Ostrăveanu, Mădălin Ninciuleanu,  Marius Purcărea, Paul Bădescu şi Daniel Cercel. Jocul în ansamblu a fost plăcut,  satisfăcător, în mare parte mulţumindu-i pe conducătorii celor două echipe. Terenul a fost foarte bun, ca de altfel şi timpul, la meci participând în jur de circa 30-40 de spectatori. La încheierea celor 90 de minute de joc şi a prelungirilor scorul a fost 7-5 în favoarea echipei gazdă Olteţul Zătreni, pentru care au marcat: Cătălin Cercel (1), Laurenţiu Vâlcu (2), Ionuţ Iordache (2), Adrian Dămulete (1) şi Mihai Ostrăveanu (1). Se va continua pregătirea intensivă cu două antrenamente săptămânal şi organizarea altor meciuri amicale. Se urmăreşte şi aducerea unor noi jucători la echipă, de la două echipe din zonă, obiectivul nostru fiind evitarea retrogradării.