Alte sporturi

Goluri multe la Cupa „Fairplay”

Recent, baza sportivă din cadrul Grupului Şcolar „Ferdinand I” Rm. Vâlcea a găzduit Cupa „Fairplay” la fotbal pe teren redus. Evenimentul a fost organizat de Asociaţia Judeţeană Sportul Pentru Toţi Vâlcea. În semifinalele competiţiei, Genarom s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa echipei Univox, iar McDonald’s a pierdut cu 2-5 în confruntarea cu Skoda. Finala mică s-a disputat între McDonald’s şi Univox (1-3), iar în finala mare Genarom a întâlnit Skoda. La finalul meciului, scorul era 4-4, iar pentru a se putea desemna câştigătoarea cupei, cele două formaţii au trecut la executarea penaltiurilor de departajare. Astfel, echipa celor de la Skoda a ajuns să câştige cu 9-8. Apoi a urmat festivitatea de premiere a echipelor, care au primit medalii, cupe, plachete şi diplome, oferite de AJSPT Vâlcea.

Potrivit declaraţiilor lui Constantin Vlaşcu, au mai fost înmânate premii speciale pentru fairplay următorilor jucători: Gheorghe Bornea (McDonald’s), Laurenţiu Neagoe (Skoda), Cătălin Statie (Univox) şi Iulian Roşoagă (Genarom). (O.D.)