FC Băbeni, cu paşi repezi spre promovare

Nici o surpriză în partida de la Malaia dintre Lotru Voineasa şi FC Băbeni. Aşa cum era de aşteptat, liderul n-a întâmpinat nici o problemă în faţa formaţiei lui Ticuţă Berbecel. Până a se desprinde însă pe tabela de marcaj le-a oferit câteva şanse şi gazdelor de a se evidenţia. În prima parte a întâlnirii echipa de pe primul loc din seria I de la Onoare a înscris doar o dată, prin Gulea, păstrându-şi resursele pentru repriza secundă. Ultimele 45 de minute au adus alte trei goluri pentru băbenari, Negoiţă şi Dumitru (de două ori) evidenţiindu-se. Pe final de partidă, Lotru a marcat golul de onoare, ce avea să stabilească scorul final de 4-1 pentru FC Băbeni, care astfel se apropie şi mai mult de Liga a IV-a. (S.S.)