Stejarul Vlădeşti a provocat prima înfrângere pentru echipa lui Vali Badea

Gruparea coordonată de Constantin Dina, Stejarul Vlădeşti, a dovedit în acest campionat că nu este deloc de neglijat. Cu cele două presupuse victorii în urma unor meciuri pe care le-a pierdut la „masa verde”, Stejarul ar fi fost acum pe locul 2. Nu se află, însă, decât undeva aproape de mijlocul clasamentului. Continuă, totuşi, să-şi surprindă adversarele. După 3-3 la Budeşti, a obţinut acum un succes în faţa echipei care ocupa poziţia secundă înaintea acestei runde, Sportul Nicolae Bălcescu, formaţie care-şi doreşte să ajungă în elita fotbalului judeţean. Gruparea lui Badea n-a demonstrat acest lucru la Vlădeşti, acolo unde gazdele au dat dovadă de o mai mare ambiţie.

Fără Adi Gheorghe, Bogdan Ilinescu, Neciu sau Doris Roman, Sportul n-a pus probleme prea mari grupării gazdă care şi-a marcat teritoriul încă din minutul 9. Ungureanu a deschis scorul pentru Stejarul, Cotea reuşind să mărească avantajul echipei sale printr-un şut de senzaţie, de la 25 de metri, sub transversală. În minutul 3 jocul părea a se fi încheiat. Rogojină a trimis balonul în transversală, care-a ricoşat apoi în spatele liniei porţii. S-a făcut 3-0, oaspeţii reuşind să reducă din diferenţă în minutul 44, după un penalti scos de Claudiu Păunescu. „Neamţul” Văduva a marcat pentru 3-1. Şi în partea a doua a meciului gazdele s-au dovedit a fi mai periculoase. Au mai avut câteva acţiuni importante, însă abia în minutul 81 au mai reuşit să înscrie. Sava, intrat la pauză, l-a văzut ieşit pe portarul Marius Badea şi a şutat de la mijlocul terenului, balonul prinzând spaţiul porţii. Un gol excelent care-a încheiat conturile cu Sportul. Până la final, Hoh a mai marcat, stabilind scorul final, de 5-1 pentru Stejarul. (Simona SIMA)