Mihăeştenii au revenit de la 3-0, însă n-au scos decât o remiză la Horezu

După un debut bun de campionat, s-a tăiat şi elanul celor de la Mihăeşti. Au pierdut cu Dinamo, la fel şi cu Sportul, în ultima dintre partide suferind chiar un eşec usturător (cu 7-2), întâlnire în urma căreia câţiva jucători au fost suspectaţi că nu şi-ar fi apărat corect şansele. Aveau şansă să se reabiliteze în runda de sâmbătă, 4 octombrie, când adversari le-au fost jucătorii Flacărei Horezu. Însă după primul sfert de oră putea fi deja preconizată o nouă înfrângere ruşinoasă. Formaţia lui Costel Chelcea a reuşit să surprindă defensiva oaspeţilor în primele 15 minute de trei ori, prin Frunză, Pătroi şi Glăvan, dar n-a avut resurse pentru a conserva rezultatul.

Fără câţiva jucători de bază, precum Alin Stănică, Ion Ilinescu sau Petrescu, dar cu aportul important al lui Adi Blăjan, aflat la primul meci pentru formaţia lui Nicolae Stănică, AS Mihăeşti a reuşit să revină pe tabela de scor. Până la pauză Tănăsie a redus din diferenţă, fiind urmat în partea secundă de Moldoveanu şi Adi Lăcraru, ale căror reuşite au contat pentru stabilirea scorului final, de 3-3.    L.S.