„Câinii” muşcă din nou

* Dinamo 2007 a învins AS Mihăeşti, astfel că păstrează speranţa de revenire între primele clasate

Un alt rezultat decât victoria în partida cu AS Mihăeşti era de neacceptat pentru Dinamo 2007. Laurenţiu Mustăţea şi-a propus să revină cât mai rapid între primele clasate, astfel că o greşeală la Mihăeşti nici măcar n-a fost luată în calcul, deşi echipa pregătită de Ion Lazăr a mai produs surprize în acest campionat. Mihăeştenii nu şi-au depăşit condiţia şi de această dată, fiind nevoiţi ca la finalul întâlnirii cu Dinamo să recunoască superioritatea adversarului. „Câinii” au muşcat încă din primul minut, când au beneficiat de o „indirectă” la 16 metri de poarta adversă. A executat Buga, mingea fiind deviată de zid în poarta gazdelor. Astfel, misiunea oaspeţilor n-a mai fost atât de dificilă. „Spartanii” au avut totuşi emoţii la 1-0, după o bară a gazdelor. Au terminat până la urmă prima repriză în avantaj, dar şi-au făcut singuri viaţa grea. În debutul părţii secunde, Nicolae, alias „Moleşeală” şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică, fiind eliminat pentru injurii aduse arbitrului. Absenţa sa n-a contat prea mult pentru Dinamo care a reuşit până la urmă să ducă scorul la 2-0 şi astfel să încheie meciul. Văcaru a spulberat orice speranţă a mihăeştenilor, care pe final au avut şansa de a reduce din handicap, însă din nou li s-a opus bara.

„A fost o victorie meritată a oaspeţilor. Noi am avut 5 jucători lipsă faţă de meciul de la Horezu. S-a cunoscut acest lucru, am jucat prost, am pierdut, deşi am întâlnit o echipă Dinamo mai slăbuţă decât cea din sezonul trecut”, a apreciat „Mara”.