Liga IIIFotbal

”Vulturii” au învins Muscelul cu același scor ca și pe Cozia. Cioablă, trei meciuri, trei goluri. Neaga, spectator de lux

Formația de Liga a III-a din Fedeleșoiu a disputat sâmbătă o nouă partidă de verificare. După ce au învins Cozia cu 3-0 și au remizat contra unei formații de Liga a II-a, Viitorul Pandurii Tg. Jiu, 1-1, în deplasare, ”vulturii” s-au bucurat de un nou succes concludent, cu 3-0, în fața argeșenilor de la Muscelul Câmpulung, grupare care va activa în Liga a III-a. Deschiderea scorului s-a produs la mijlocul primei reprize. Juniorul Nicula a adus gazdele în avantaj. Primele 45 de minute s-au încheiat cu o dublă eliminare. De la Dăești a primit roșu Anghelina, după un clinci cu un adversar, trimis, de asemenea, pe bancă. Cele două formații au revenit în formulă completă după pauză. În partea secundă, elevii lui Călin Cojocaru au mai punctat de două ori. Florin Costea, autor a două goluri cu Cozia, a dublat avantajul, iar Florin Cioablă, care a înscris în ambele jocuri de până la acest meci, a închis tabela pe final, la 3-0, transformând un penalty.

La meciul dintre Dăești și Câmpulung a asistat și fostul fotbalist de la Steaua, Rică Neaga, prieten bun și naș al antrenorului de la Fedeleșoiu, Călin Cojocaru, dar și Fane Nanu, antrenorul de la Deva.

Viitorul Dăești a mizat, în partida cu Câmpulung, pe: Lungu – Vasile, Pîrvulescu, Diaconescu, Samson, Pîrvu, Wilfred, Grecu, Anghelina, Saleh și Nicula. Au mai jucat: Denis Vlădoi, Garcia, Cioablă, Costea, Bîrzan, Manole, Mălin, Ghiță, Prunaru, Munteanu, Popolan.