Volei

Voleibaliştii-juniori de la CNMB n-au mai câştigat niciun set cu CS ProVolei Arad

* echipa vâlceană a rămas astfel doar cu un singur punct în cont

Juniorii de la CNMB au pierdut cu scorul de 3-0 (pe seturi: 25-20, 25-18, 25-14) partida pe care au susţinut-o duminică, 5 februarie, pe teren propriu, în Sala Capela, în compania echipei CS ProVolei Arad. Elevii lui Marius Mărgărit nu au mai repetat prestaţia bună din partida pe care disputat-o toamna trecută, în deplasare, unde au pierdut la limită, cu scorul de 3-2 (şi 15-13 în setul decisiv). „În ciuda scorului cu care am pierdut, pot să zic că am avut o evoluţie bună în acest duel. Doar în setul al treilea nu am prea făcut faţă, deoarece elevii mei s-au cam descurajat după ce le-au pierdut pe primele două”, ne-a declarat antrenorul Marius Mărgărit. Tehnicianul a acuzat la final faptul că a abordat confruntarea de duminica trecută fără doi dintre titulari. Este vorba de căpitanul echipei, Robert Saroşi, şi de Andrei Pârvulescu.
În urma înfrângerii din meciul cu CS ProVolei Arad, voleibaliştii-juniori de la Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân” au rămas în continuare cu un singur punct în clasamentul Seriei C a Campionatului Naţional. Este vorba de cel câştigat chiar în meciul tur, de la Arad, unde vâlcenii au pierdut cu 3-2. Formaţia antrenată de Marius Mărgărit va disputa următoarea partidă peste două săptămâni, mai precis duminică, 19 februarie, în deplasare, la CSŞ Bega Timişoara, echipă clasată pe locul 2 în ierarhie. (N.C.)