Tapas a câştigat Cupa Râmnicului la fotbal pe teren redus

În ultimele săptămâni, pe terenul sintetic din cadrul stadionului „Municipal” din Zăvoi s-a desfăşurat Cupa Râmnicului la fotbal pe teren redus. Competiţia a fost organizată de Primăria Râmnicului, împreună cu Asociaţia Judeţeană „Sportul pentru Toţi”, condusă de Constantin Vlaşcu. 32 de echipe s-au luptat pentru trofeul pus în joc. Au ajuns în fazele finale Red Wings, LSV, Tapas şi Tour Imex. Pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat Tour-Imex, care în finala mică, cu Red Wings, s-a impus cu scorul de 4-3. În finala mare, care a avut loc luni seara, Tapas a trecut de LSV cu scorul de 4-1 şi a cucerit Cupa Râmnicului. Organizatorii au premiat primele clasate cu casete cu medalii omagiale, cupe, diplome şi tricouri. Tot cu ocazia Zilelor Râmnicului, pentru a promova sportul şi mişcarea, a mai fost organizată o competiţie de baschet, pe categorii de vârstă. Aceasta a avut loc în Sala Capela. Au participat peste 150 de copii. CSŞ a câştigat cam peste tot. Tot astfel, Primăria Râmnicului şi AJSPT au mai organizat concurs de patine cu role, trotinete şi biciclete, în parcul Zăvoi. Toţi copii au primit plachete, tricouri, medalii şi diplome. (S.S.)