Şirineasa, 5 goluri în 15 minute, la Buneşti

În week-end-ul trecut, formaţia coordonată de Daniel Băcanu şi Cosmin Streinu, Viitorul Şirineasa, a obţinut o victorie fără emoţii în deplasare. A jucat la Buneşti. Oaspeţii s-au grăbit să-şi securizeze victoria. Nu au reuşit să se desprindă din primele minute. Deschiderea scorului s-a produs în minutul 25. Până la pauză, mingea a ajuns în plasa buneştenilor de alte patru ori. Mercin a marcat primul, apoi Vlad Vîlcea şi Emil Popa au realizat dubla. Practic, au fost cinci goluri în 15 minute. Scor final: 0-5. Având în vedere faptul că erau asigurate cele trei puncte, antrenorii de la Şirineasa au făcut toate schimbările în partea secundă, au dat posibilitatea şi altor jucători să bifeze minute bune. Şi la gazde au fost făcute toate schimbările. Pentru Şirineasa a fost a patra victorie din acest sezon. Duminică, 22 octombrie, Viitorul are meci greu acasă, contra celor de la Corona Mihăeşti.