Red Wings a cucerit Cupa de Vară la fotbal pe teren redus

Săptămâna aceasta s-a încheiat o nouă competiţie de fotbal pe teren redus. Cupa de Vară, întrecere organizată de Constantin Vlaşcu, preşdintele Asociaţiei Judeţene ”Sportul pentru Toţi”, în parteneriat cu DJST şi Primăria Râmnicului, a reunit la start opt echipe: Red Wings, Steaua Ostroveni, LSV, Friend, Tour Imex, Dedeman, FC Tapas şi Galacticii. Au fost formate două grupe, s-a jucat după sistemul ”fiecare cu fiecare”. Primele două clasate din fiecare serie au acces în semifinale, unde s-au înregistrat rezultatele: Tour Imex – Steaua Ostroveni 6-5 şi LSV – Red Wings 2-4. Medaliile de bronz au mers la LSV, care s-a impus în finala mică, cu Steaua Ostroveni, cu scorul de 5-3. În finala mare, arbitrii-fotbalişti de la Red Wings s-au dovedit mai buni decât adversarii, de la Tour Imex. Confruntarea s-a încheiat la scorul de 5-4. Trofeul dedicat Cupei de Vară a mers, aşadar, la Red Wings, pentru care au jucat, printre alţii, Ionuţ Rădulescu (de la Athletico Băile Govora), Ionuţ Taifas, Răzvan Mosor, Mădălin Dincă, din breasla ”fluieraşilor”. Constantin Vlaşcu a oferit, la final, echipamente sportive, cupe, diplome şi medalii pentru finaliste. De asemenea, formaţiile de pe locurile 3 şi 4 au primit diplome, cupe şi medalii. Partidele s-au desfăşurat pe terenul sintetic de la Şcoala Nr. 5.