Fără categorieLiga IIFotbal

Perfect! CSM ocupă primul loc în Seria a II-a

CSM - Unirea Tarlungeni* după victoria repurtată sâmbăta trecută, la Unirea Tărlungeni (3-1)

Încă din minutul 6 al meciului disputat în deplasare, la Unirea Tărlungeni, CSM Rm. Vâlcea s-a văzut condusă pe tabelă. Octavian Vasile a produs penalty în propria suprafaţă de pedeapsă. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Minciună (1-0). Câteva minute mai târziu, „Bebe” Vasile avea să-şi răscumpere greşeala, înscriind cu un şut din interiorul careului (1-1). În minutul 44, Andrei Luduşan a adus CSM-ul în avantaj (2-1), cu un şut puternic, de la aproximativ 30 de metri, care l-a surprins pe portarul Perianu. Luduşan a mai avut o ocazie de a înscrie, în repriza secundă, dar mingea a fost respinsă in extremis, din opt metri, de goalkeeperul advers. Scorul final a fost stabilit în minutul 94, când Albert Voinea a lovit pentru 3-1. În urma aceste victorii, CSM Rm. Vâlcea ocupă primul loc în clasamentul Seriei a II-a, la două puncte distanţă de vicelidera UTA Arad. (L.C.)