Patrick, fiul lui Adrian Dulcea, a câştigat Cupa Tymbark la fotbal, cu şcoala din Piteşti

Weekendul trecut, au avut loc finalele Cupei Tymbark Junior, cea mai amplă competiţie de fotbal juvenil din ţară, dedicată exclusiv elevilor. Turneul s-a desfăşurat la două categorii de vârstă, Under 10 şi Under 12, atât la băieţi, cât şi la fete. La Under 12 băieţi, cupa a fost câştigată de Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Piteşti, care s-a impus cu scorul de 7-0 contra celor din Buzău. La campioană, evoluează şi …, fiul antrenorului vâlcean Adrian Dulcea. „Mihai Eminescu” a luat şi trei premii individuale, pentru: cel mai bun portar (Alexandru Costea), cel mai bun jucător (Alexandru Stoian) şi pentru jucătorul finalei: Alexandru Ionică. Fostul antrenor principal din Zăvoi se ocupă şi de pregătirea echipei de Liga a IV-a Unirea Bascov, cu care a câştigat la pas campionatul în Argeş, la o diferenţă de aproape 40 de puncte faţă de locul 2. În luna iunie, echipa lui Adrian Dulcea va înfrunta, în dublă manşă, pe Vediţa Coloneşti, campioana din Olt, în lupta pentru promovare în Liga a III-a. (L.C.)