Partida de pe „Hidro” s-a încheiat în minutul 55

* pentru ca scorul să nu capete proporţii, „câinii” s-au dat pe rând loviţi, determinându-l pe arbitrul Adrian Comănescu să fluiere finalul partidei mai devreme

În partida disputată pe stadionul „Hidroelectra”, Dinamo 2007 a arătat total dezinteresată de fenomenul fotbalistic în sine, de vreme ce doar un „câine” s-a regăsit pe banca de rezerve. Echipa-gazdă a dominat într-un mod autoritar ostilităţile, marcând de trei ori în prima repriză şi ratând alte cel puţin cinci ocazii clare. După 40 de minute de joc, timp în care „alb-roşii” nu au pus deloc în pericol poarta adversă, arbitrul de centru Adrian Comănescu l-a eliminat pe Cosmin Văcaru, pentru injurii. În cea de-a doua repriză, doar şapte „câini” au mai intrat pe teren, restul prefacându-se accidentaţi, în ideea că mai bine termină partida la scorul de 4-0, decât fie măcelăriţi de Alin Savu şi compania. Astfel, în minutul 50, cu doar şase oameni în teren, conform regulamentului, Dinamo 2007 nu mai putea continua, jocul astfel că arbitrul de lot A, Adrian Comănescu, a fluierat final de meci. Adoptând acest mod de a încheia confruntarea, echipa de fotbal patronată de Laurenţiu Mustăţea nu va mai fi sancţionată pecuniar de către AJF Vâlcea. „Pe mine nu m-a interesat că Dinamo a ales metoda asta de a încheia meciul, ci faptul că elevii mei au practicat un joc bun, cu numeroase faze de gol. Singura mea nemulţumire este că se ratează prea mult, iar, pe viitor, acest lucru ar putea cântări negativ”, a apreciat un oficial de la ASA Hidroelectra Rm. Vâlcea. (L.C.)