Fără categorieDiverse

Pandurii Tg. Jiu a câştigat faza zonală a turneului de juniori C desfăşurat la Vâlcea

Săptămâna trecută, pe terenul Municipal din Zăvoi s-a desfăşurat faza zonală a Campionatului Naţional de Juniori C. În seria de la Rm. Vâlcea s-au regăsit patru echipe. Este vorba despre Gaz Metan Severin, Şcoala de Fotbal „Gică Popescu” şi CSM Rm. Vâlcea. După primele meciuri, s-au desprins deja favoritele la câştigarea competiţiei. CSM a pierdut cu 6-1 în faţa echipei din Craiova (Şc. Fotbal GP), apoi cu 3-0 în faţa „pandurilor”, iar Gaz Metan Severin a cedat cu 4-0 în întâlnirea cu gruparea din Bănie şi cu 2-0 în faţa formaţiei gorjene. În ultima zi de concurs s-a stabilit ierarhia finală a grupei. Vâlcenii şi mehedinţenii au jucat pentru evitarea ultimului loc în grupă, iar Pandurii şi Şc. Fotbal GP pentru primul loc. CSM a pierdut, din păcate, şi ultimul duel. Gaz Metan Severin s-a impus cu 4-0 în Zăvoi şi s-a clasat pe locul 3 la turneul zonal, iar echipa vâlceană a ocupat ultima poziţie. La turneul final s-a calificat echipa Pandurii Tg. Jiu, care, în finala zonalului de la Vâlcea, s-a impus la limită, cu 1-0, în faţa echipei din Bănie.