Oficialii din Păuşeşti Măglaşi au introdus o contestaţie de substituire

AS CĂZĂNEŞTI – VIITORUL PĂUŞEŞTI MĂGLAŞI 9-4

Deşi s-a impus pe teren cu scorul de 9-4 („ca la teatru!”), AS Căzăneşti ar putea să piardă la „masa verde” partida cu Viitorul Păuşeşti Măglaşi, din runda de dumnica trecută. Iar asta pentru că oaspeţii au formulat o contestaţie de substituire, pe motiv că la formaţia din Râmnic ar fi evoluat câţiva jucători pe fals. Din câte se pare, memoriul ar putea însă să nu fie regulamentar, deoarece a fost formulat la finalul meciului, deşi jucătorii respectivi au început meciul ca titulari. Aceştia trebuiau contestaţi încă de la pauză, deoarece după cele 90 de minute de joc mai pot fi „atacaţi” doar cei care au intrat pe teren în repriza secundă. Rămâne de văzut ce va decide Comisia de Disciplină din cadrul AJF în acest caz, care va trebuie să ţină cont de prevederile regulamentare existente pentru asemenea situaţii. (N.C.)