Oaspeţii au deschis scorul, dar au primit cinci „boabe” până la final

CONEXIN RUNCU – VIITORUL BUDEŞTI 5-1

În minutul 25 al întâlnirii de pe stadionul de la Lespezi, Viitorul Budeşti conducea cu 1-0 lidera Seriei I, Conexin Runcu, printr-un gol superb, înscris din lovitură liberă de la 22 de metri. Cinci minute mai târziu, Daniel Voican a punctat pentru 1-1, pentru ca acest scor să se păstreze până la pauză. În a doua parte a confruntării, Conexin a mai marcat de patru ori, prin Oneaţă, Opriţa (autorul unei „duble”) şi Gabi Dincă. „În minutul 65, am rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Voican, pentru un fault în calitate de ultim apărător. Chiar şi în această situaţie, am reuşit să controlăm jocul şi să luăm maximum de puncte”, ne-a declarat Iulică Dincă, antrenorul echipei Conexin Runcu. (L.C.)