Liga IIIFotbal

”Nu ne-au surprins cu nimic cei de la Dăești! Cum au jucat înainte, au făcut-o și cu noi: previzibil, lent”

Antrenorul de la Viitorul Dăești, supărat după remiza cu Costești, și-a criticat elevii, și-a făcut chiar și ”mea culpa”, dar a dat, voluntar sau nu, și în adversari, despre care a spus că nu au ajuns în careu și că sunt o echipă pe care trebuie să o bați și dacă te culci la 5 dimineața, după o noapte pierdută. A venit și replica din partea oficialilor de la Costești. ”Probabil a văzut alt meci. Noi am vrut să fim eleganți, dar realitatea e alta. Nu ne-au surprins cu nimic cei de la Dăești. Cum au jucat înainte, au făcut-o și cu noi: previzibil, lent. Asta e realitatea. Golul lor a fost marcat după o fază suspectă de off-side. Iar «marea presiune» au făcut-o în minutele 97-98, pentru că arbitrul a dat prelungiri la prelungiri” Mă rog… noi să fim sănătoși”, au transmis oficialii de la Costești, ca reacție la declarația la cald a lui Călin Cojocaru, de după jocul din etapa precedentă.

În această rundă, Minerul Costești joacă pe teren propriu cu Craiova 2. Are o revanșă de luat, după o înfrângere drastică, în tur. Nicolaescu, Zamfirescu și Radu Filip au fost indisponibili, din cauza unor probleme medicale, la meciul trecut, dar și Militaru, suspendat, care va lipsi și acum. Marius Vlădoi speră să poată recupera din ceilalți. Partida cu ”satelitul” din Bănie va avea loc vineri, 28 octombrie, pe arena Brothers, de la ora 15.00.