„Municipalii” din Zăvoi, o victorie şi un egal cu Hermannstadt

În prima etapă a sezonului, juniorii republicani de la SCM Rm. Vâlcea au jucat în deplasare. Duminică, 12 august, aceştia au înfruntat-o, la Sibiu, pe Hermannstadt. Juniorii A, pregătiţi de Cristi Bora, au reuşit să se impună în acest meci cu scorul de 2-0. Au marcat câte un gol în fiecare repriză. Valentin Streinu şi Leonard Găloi au adus victoria grupării „municipale”. Juniorii B republicani din Zăvoi nu au fost atât de norocoşi. Elevii lui Dumitru Teleşpan au înscris tot de două ori, dar au scos doar un punct din confruntarea cu Hermannstadt. A fost 0-0 la pauză. În partea secundă, Alexandru Ciuculan şi Ştefan Pănoiu au reuşit să perforeze poarta adversă. Pe final de meci, SCM s-a văzut egalată, după două greşeli individuale. S-a terminat 2-2. În următoarea rundă, cea de-a doua a sezonului, SCM va da piept, pe teren propriu, cu concitadina CS Hidro. Meciurile vor avea loc sâmbătă, 18 august, de la ora 16.00, respectiv 18.00. În etapa a treia, pe 22 august, în intermediară, „municipalii” se vor întoarce la Sibiu, pentru confruntarea cu Interstar Sibiu. (S.S.)