Mitică Drăgănescu a încropit o trupă tare la Romani

FORESTIERUL ROMANI – UNIREA TOMŞANI 2-0

Forestierul Romani a produs surpriza rundei de la finele săptămânii trecute, reuşind să învingă fără drept de apel, cu scorul de 2-0, pe Unirea Tomşani. Golurile celor din Romani au fost marcate de Adrian Dan şi Dumitru Tărăşescu. „A fost o victorie clară, cei mai buni jucători de pe teren fiind Cristian Buică şi Alin Bolca. Pe lângă cele două goluri, am mai înscris o dată, prin Radu Ţintea, un tânăr fotbalist de doar 14 ani, dar reuşita sa avea să fie anulată pe motiv de ofsaid. Mă bucur că am spart în sfârşit gheaţa după ghinioanele din primele două etape, atunci când, deşi am condus până spre final, n-am câştigat decât un singur punct. Minerul Costeşti ne-a egalat în minutul 85, iar la Vaideeni, deşi gazdele n-au tras niciun şut pe spaţiul porţii în prima repriză, ne-au învins până la urmă cu 2-1, prin două goluri marcate în ultimele 5 minute”, ne-a spus preşedintele Dumitru Drăgănescu.
Forestierul Romani are, din această iarnă, o altă faţă. Echipa din Horezu s-a întărit considerabil, cu trei jucători de la AS Oteşani (printre care şi Decebal Durle), alţi doi de la Flacăra 2005 Horezu, precum şi cu încă unul de la AS 2009 Popeşti, Dumitru Tărăşescu, care a şi marcat un gol în partida cu Unirea Tomşani.