Minerul Costeşti, o repriză egală cu Municipal Braşov

La mijlocul acestei săptămâni, Minerul Costeşti a avut programat un alt amical contra unei echipe de Liga a III-a. Pe sinteticul din Zăvoi a înfruntat formaţia de pe locul 4 din Seria a V-a a celui de-al treilea eşalon, SR Municipal Braşov. O repriză s-a jucat de la egal la egal. Primele 45 de minute s-au încheiat aşa cum a început jocul, 0-0. După pauză, Marius Vlădoi şi Laurenţiu Nicolaescu au rulat tot lotul. Scorul final a fost favorabil oaspeţilor. Formaţia de la poalele Tâmpei s-a impus cu 3-1. Au marcat, pentru ”stegari”, Dragoş Popa, Horia Popa şi Mihai Ion. Pentru gazde a punctat Dan Fierbinţeanu. Până la reluarea Ligii a III-a, Minerul Costeşti va mai avea trei partide de verificare, toate în deplasare. Prima, sâmbătă, la Tg. Cărbuneşti, cu Gilortul.
În altă ordine de idei, săptămâna aceasta au fost şi motive de sărbătoare la Costeşti. Marius Vlădoi a împlinit o frumoasă vârstă şi a fost ”nevoit” să dea de băut. La mulţi ani sănătoşi şi frumoşi, ”Ţeţe”!