Liga IVFotbal

Milosteanu, marcatorul golului victoriei în finala județeană, se lasă de fotbal

Răzvan Milosteanu a fost decisiv pentru echipa sa, FC Băbeni, în finala Ligii a IV-a, cu FCPO. Atacantul formației băbenare a marcat golul victoriei, de 2-1, în minutul 92. Nu e prima dată când înscrie într-o finală județeană. A mai făcut-o de două ori, pe vremea când juca pentru Horezu. Milosteanu are și anumite regrete. Altfel, deși a demonstrat că poate fi de ajutor, Răzvan intenționează să pună ghetele în cui.”Mă bucur pentru alegerea făcută. Am întâlnit un colectiv foarte frumos aici, la Băbeni, în frunte cu Emil Zaharioiu, care s-a ocupat foarte bine de această echipă. Voiam să joc la Costești, în Liga a III-a, pentru echipa din comuna mea natală, dar nu mi s-a oferit nicio șansă. Pot să ajung la Liga a III-a cu Băbeni, însă nu intenționez să mai continui. Sunt ultimele mele meciuri. Serviciul nu o să-mi mai permită să fiu prezent la antrenamente. Cred că așa e cel mai bine, la vârsta pe care o am. Voi face tot posibilul să mai pot ajuta echipa la meciul următor, dacă apoi pun ghetele în cui. Nu voi juca la Liga a III-a. Serviciul, familia sunt pe primul loc. Mă bucur că s-a dat startul acestui minicampionat. A fost un nou început după pandemia asta. Ni s-a oferit șansa să mai jucăm. Sperăm că de la toamnă va reveni totul la normal și vom avea campionate normale. Nivelul, normal, a fost modest după o pauză atât de lungă, în care echipele nu s-au pregătit. Sper să se facă lucruri frumoase aici, la Băbeni. Am apreciat că toată lumea a fost aproape de noi, ne-a încurajat, am avut toate condițiile și ne-am putut bucura de fotbal. Pentru mine a fost a treia finală de campionat în care am marcat. Repet, îmi pare rău doar că la Costești nu mi s-a oferit nicio șansă”, a declarat Milosteanu, după finala Ligii a IV-a, cu FC Păușești Otăsău.