Marcatorul de serviciu şi-a făcut datoria şi la Băbeni. Chimia, şase din nouă!

După sincopa din prima etapă, cu SCM, Chimia a obţinut două victorii la rând. Are şase puncte din nouă posibile. Sâmbătă, formaţia coordonată de Alin Savu, Ovidiu Creangă, Gabi Glodeanu a câştigat pe terenul unei echipe bune, puternice, experimentată, la Băbeni. Râmnicenii s-au impus cu scorul de 3-2. Marcatorul de serviciu, Ciprian Vlădoi, a înscris două din cele trei reuşite ale formaţiei sale şi a ajuns la şase goluri în trei etape. Cealaltă reuşită i-a aparţinut lui ”Tzutzy” Băgălin.
”A fost 2-0 pentru noi la pauză, dar diferenţa putea fi şi mai mare. Prima repriză ne-a aparţinut în totalitate. Am mai avut şi alte ocazii în afara celor două goluri, s-a cam jucat la o singură poartă. Gazdele au avut doar un gol anulat pentru off-side. Am intrat mai rău în joc în partea secundă. I-am băgat pe adversari în meci. Două greşeli, două goluri. La unul, mingea se ducea în aut de poartă şi le-am acordat corner (a înscris Tănăsie), iar golul egalării a venit dintr-o lovitură liberă. Prin minutul 70 am trecut iar în avantaj. Golgheterul nostru, Ciprian Vlădoi, şi-a făcut din nou datoria. Suntem mulţumiţi, am obţinut alte trei puncte. A fost un meci de luptă în partea secundă. Îl puteam tranşa din primele 45 de minute, dar e bine şi aşa, că am avut reacţia potrivită după ce am fost egalaţi”, a precizat Gabi Glodeanu, oficialul Chimiei, după a doua victorie consecutivă din Liga a IV-a.