Liga IVFotbal

Mădulari se întoarce cu trei puncte de la Alunu! ”Bănel”, euro-gol, cu piciorul cu care se urcă în tramvai

CS Mădulari a disputat duminică după-amiază primul meci din returul Ligii a IV-a. Vicecampioana de iarnă a întâlnit-o, în deplasare, pe Oltețul Alunu, echipă recunoscută drept una redutabilă pe teren propriu. Formația coordonată de Marian Nicolae, Mihai Hăloiu și Georgel Stanciu a reușit să-și îndeplinească obiectivul. A câștigat cele trei puncte: scor 0-2. Leo Săraru a deschis scorul în prima repriză. La aproximativ 15 minute după pauză, ”Bănel” Grecea a dublat avantajul oaspeților. A marcat un euro-gol, din 16 metri. Mingea s-a dus în bară, apoi în poartă. Atacantul de la Mădulari a înscris cu stângul, folosit mai mult pentru a urca în tramvai. Dreptul e cel de bază, la fotbal, prin care a pus în genunchi mulți portari de-a lungul anilor. Gazdele au dat o replică bună, dar nu au reușit să încurce planurile celor de la Mădulari.

”Am întâlnit o echipă bună, bine închegată. A fost un joc de luptă, bărbătesc, dar fără incidente. Cei de la Alunu au luptat din primul până în ultimul minut. Nu au cedat nici la 2-0. Din fericire, am reușit să închidem toate spațiile. Ne-am apărat bine, toți jucătorii și-au făcut datoria. Am reușit să strângem lotul pentru acest meci. Avem băieți de caracter. Ne bucurăm pentru rezultat. Se câștigă greu la Alunu. Știam că va fi o deplasare dificilă. Cu siguranță, Oltețul Alunu este capabilă să încurce pe oricine pe teren propriu. Sunt convins că vor produce surprize”, a precizat Mihai Hăloiu, oficialul echipei din Mădulari, după partida de la Alunu.