LPS se menţine lideră în LJV!

LPS Vâlcea are prima şansă la câştigarea Ligii Juniorilor Vâlceni la minifotbal. E în fruntea ierarhiei, fiind urmată în clasament de Sporting Ostroveni şi Metafora. Înainte de unirea cu Metafora, Academia ASA a dat piept cu lidera LJV. Partida s-a terminat la scorul de 6-3 pentru echipa lui Edi Toma. Victoria nu a fost obţinută atât de uşor de LPS. Nişte copii aparent anonimi la nivel de ligă au făcut o figură frumoasă. LPS a deschis scorul în minutul 8, prin ”bomba” lui Edi Toma. În minutul 10 Radu Aprodu, revelaţia Metaforei de la U10, a restabilit egalitatea. LPS a trecut în avantaj cu un minut înainte de pauză, prin golul lui Vlad Ghiţă. Repriza a doua a fost dominată de LPS aproape în totalitate. Pentru ASA a mai marcat Rareş Popa şi Alex Pădureanu. S-a terminat, aşadar, 6-3 şi LPS şi-a păstrat şefia ligii. Campionatul continuă cu noi dueluri interesante.