LIGA A IV-A
Etapa a X-a
• Miercuri, 23 octombrie:
AS Mihăeşti – AS Buneşti –
*) întrerupt în minutul 70, la scorul de 4-0, după ce echipa oaspete a rămas în şase jucători
Victoria Frînceşti – Olteţul Alunu 2016 1-4
Sporting Galicea – CS Şuşani 6-0
AS Bărbăteşti – Lotru Brezoi 1-3
Viitorul Valea Mare – Viitorul P. Măglaşi –
*) întrerupt în minutul 39, la scorul de 1-0
Foresta Malaia – Inter Lăpuşata 4-1
CS Guşoeni – Athletico Băile Govora 1-2
ACS Vâlcea Sport – ACS Alutus Sălătrucel –
*) întrerupt în minutul 70, la scorul de 6-10, după ce echipa gazdă a rămas în şase jucători
Minerul Berbeşti – CS Mădulari 2-3
Clasament
- Olteţul Alunu 2016 10 10 0 0 41-11 31p.
- Lotru Brezoi 10 7 1 2 39-14 21p.
- CS Mădulari 9 7 0 2 31-20 21p.
- Alutus Sălătrucel 10 5 3 2 30-25 18p.
- Inter Lăpuşata 10 5 2 3 33-21 17p.
- Sporting Galicea 10 5 1 4 45-22 16p.
- AS Mihăeşti 10 5 1 4 28-18 16p.
- Foresta Malaia 10 5 1 4 33-28 16p.
- AS Bărbăteşti 10 5 0 5 35-23 15p.
- AS Buneşti 10 4 2 4 26-25 14p.
- Minerul Berbeşti 10 4 0 6 19-18 12p.
- CS Guşoeni 10 3 3 4 12-14 12p.
- Athletico Băile Govora 10 4 0 6 22-29 12p.
- Viitorul Valea Mare 9 2 4 3 20-31 10p.
- CS Şuşani 10 2 3 5 23-31 9p.
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 10 2 2 6 25-33 8p.
- Victoria Frânceşti 10 1 3 6 21-38 6p.
- ACS Vâlcea Sport 10 0 0 10 16-100 0p.
Etapa a XI-a
• Sâmbătă, 26 octombrie:
Olteţul Alunu 2016 – AS Bărbăteşti (Ora 16.00)
Arbitri: S. Donţu – M. Schianu, R. Băltac; Observator: Ghe. Nicolae
Lotru Brezoi – Viitorul P. Măglaşi (Ora 16.00)
Arbitri: R. Mosor – R. Grigorie, A. Popescu; Observator: V Busuioceanu
Minerul Berbeşti – Viitorul Valea Mare (Ora 16.00)
Arbitri: M. Croitoru – A. Dumitraşcu, E. Năfliu; Observator: I. Calapancea
CS Mădulari – CS Guşoeni (Ora 16.00)
Arbitri: I. Demetrescu – M. Roman, R. Bălteanu; Observator: I. Iordache
• Duminică, 27 octombrie:
CS Şuşani – Victoria Frânceşti (Ora 12.00)
Arbitri: A. Radu – M. Nedea, C. Mărginean; Observator: I. Tudorică
AS Buneşti – Sporting Galicea (Ora 12.00)
Arbitri: M. Dincă – M. Mihai, R. Băltac; Observator: Fl. David
ACS Alutus Sălătrucel – Foresta Malaia (Ora 12.00)
Arbitri: S. Lăstun – M. Roman, E. Năfliu; Observator: V. Niculicioiu
Inter Lăpuşata – AS Mihăeşti (Ora 12.00)
Arbitri: I. Mihai – S. Sima, A. Dumitraşcu; Observator: Ghe. Mosor
Athletico Băile Govora – ACS Vâlcea Sport (Ora 12.00)
Arbitri: A. Chebar – M. Bîrzan, A. Popescu; Observator: T. Ţarălungă