LIGA A IV-A
SERIA NORD
Play-off
Etapa a III-a
• Sâmbătă, 18 mai:
FC Păuşeşti-Otăsău – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 18.00)
• Duminică, 19 mai:
Athletico Băile Govora – AS Buneşti (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – Foresta Malaia (Ora 18.00)
Clasament
- AS Băile Olăneşti 24 18 4 2 91-36 58p.
- FC Păuşeşti Otăsău 24 18 2 4 81-34 56p.
- Viitorul Budeşti 2012 24 14 5 5 77-39 47p.
- Foresta Mălaia 24 11 4 9 79-58 37p.
- AS Buneşti 24 11 4 9 63-53 37p.
- Athletico Băile Govora 24 10 3 11 57-56 33p.
Etapa a IV-a
• Miercuri, 22 mai:
Viitorul Budeşti 2012 – AS Băile Olăneşti (Ora 18.30)
Foresta Malaia – AS Buneşti (Ora 18.30)
FC Păuşeşti Otăsău – Athletico Băile Govora (Ora 18.30)
Play-out
Etapa a III-a
• Sâmbătă, 18 mai:
Sporting Galicea – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)
• Duminică, 19 mai:
Viitorul P. Măglaşi – Victoria Frânceşti (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – Lotru Brezoi (Ora 18.00)
Clasament
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 24 13 0 11 58-65 39p.
- Sporting Galicea 24 10 2 12 65-69 32p.
- Victoria Frânceşti 24 9 2 13 51-81 29p.
- AS Bărbăteşti 24 8 4 12 51-52 28p.
- Lotru Brezoi 24 3 5 16 37-68 14p.
- ACS Vâlcea Sport 24 1 1 22 43-142 4p.
Etapa a IV-a
• Sâmbătă, 25 mai:
AS Bărbăteşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 18.00)
Sporting Galicea – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)
• Duminică, 26 mai:
Victoria Frânceşti – Lotru Brezoi (Ora 11.00)
SERIA SUD
Play-off
Etapa a VI-a
• Duminică, 19 mai:
Oltul Ioneşti – Minerul Berbeşti (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Olteţul Bîlceşti 2014 (Ora 12.00)
Clasament
- Viitorul Valea Mare 21 13 3 5 76-42 42p.
- Minerul Berbeşti 21 13 1 7 53-45 40p.
- Oltul Ioneşti 21 9 5 6 49-34 35p.
- Inter Lăpuşata 21 10 4 7 48-29 34p.
- Olteţu Bălceşti 2014 21 11 1 9 44-45 34p.
- CS Guşoeni 21 9 2 10 44-41 29p.
Etapa a VII-a
• Sâmbătă, 25 mai:
Viitorul Valea Mare – Oltul Ioneşti (Ora 18.00)
Minerul Berbeşti – Inter Lăpuşata (Ora 18.00)
• Duminică, 26 mai:
Olteţul Bălceşti 2014 – CS Guşoeni (Ora 18.00)
Play-out
Etapa a VI-a
• Duminică, 19 mai:
Sportul Genuneni – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Stă
Clasament
- Ştiinţa Grădiştea 20 8 1 11 39-47 25p.
- FC Băbeni 2 19 6 0 13 30-62 18p.
- Sportul Genuneni 19 2 1 16 26-70 7p.
Etapa a VII-a
• Duminică, 26 mai:
Sportul Genuneni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)