LIGA A II-A – SERIA I
Programul etapei a XV-a
• Sâmbătă, 29 noiembrie / Ora 11.00:
CS Baloteşti – Unirea Slobozia _-_
Săgeata Năvodari – Rapid CFR Suceava _-_
CF Brăila – SC Bacău _-_
FCM Dorohoi – Academica Argeş _-_
Farul Constanţa – FC Voluntari _-_
Gloria Buzău – ACS Berceni _-_
Clasament
1. FC Voluntari 14 11 1 2 40-13 34p.
2. Academica Argeş 14 8 3 3 25-14 27p.
3. Rapid CFR Suceava 14 6 7 1 25-14 25p.
4. Săgeata Năvodari 14 7 3 4 18-16 24p.
5. Unirea Slobozia 14 5 4 5 18-15 19p.
6. CF Brăila 14 5 4 5 18-20 19p.
7. Gloria Buzău 14 6 1 7 16-26 19p.
8. SC Bacău 14 4 5 5 20-16 17p.
9. ACS Berceni 14 3 6 5 18-26 15p.
10. Farul Constanţa 14 2 5 7 15-26 11p.
11. CS Baloteşti 14 2 4 8 16-24 10p.
12. FCM Dorohoi 14 2 3 9 11-30 9p.
Golgheteri
• 10 goluri – Marius Matei (Rapid CFR Suceava)
• 9 goluri – Marius Ene (FC Voluntari), Mihai Voduţ (FC Voluntari)
• 6 goluri – Stelian Nicoliţă (CF Brăila)
• 5 goluri – Alexandru Marin (ACS Berceni), Hristu Chiacu (CS Baloteşti), Bogdan Rusu (SC Bacău)
• 4 goluri – George Călintaru (FC Voluntari), Marco Enciu (Farul Constanţa), Mircea Negru (Rapid CFR Suceava), Constantin Alin Nistor (ACS Berceni), Alin Răduca (Gloria Buzău), Costel Rusu (FC Voluntari), Vlad Rusu (Academica Argeş)
Programul etapei a XVI-a
• Sâmbătă, 6 decembrie:
ACS Berceni – Unirea Slobozia _-_
Rapid CFR Suceava – CS Baloteşti _-_
SC Bacău – Săgeata Năvodari _-_
Academica Argeş – CF Brăila _-_
FC Voluntari – FCM Dorohoi _-_
Gloria Buzău – Farul Constanţa _-_
LIGA A II-A – SERIA A II-A
Programul etapei a XV-a
• Vineri, 28 noiembrie / Ora 14.00:
CS Mioveni – FC Bihor Oradea _-_
• Sâmbătă, 29 noiembrie / Ora 11.00:
FC Caransebeş – ACS Poli Timişoara _-_
Foresta Poiana Câmpina – FC Olt Slatina _-_
Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare _-_
CSM Rm. Vâlcea – Metalul Reşiţa _-_
Stă – Unirea Tărlungeni.
Clasament
1. ACS Poli Timişoara 13 9 2 2 20- 5 29p.
2. Foresta Poiana Câmpina 13 7 4 2 21-14 25p.
3. Metalul Reşiţa 13 7 4 2 17-11 25p.
4. CS Mioveni 13 6 3 4 12-10 21p.
5. Unirea Tărlungeni 13 5 4 4 12-11 19p.
6. CSM Rm. Vâlcea 13 3 7 3 9- 8 16p.
7. FC Olt Slatina 12 3 6 3 12-12 15p.
8. Olimpia Satu Mare 12 4 2 6 10-14 14p.
9. Şoimii Pâncota 13 1 6 6 12-17 9p.
10. FC Bihor Oradea 12 1 5 6 5-14 8p.
11. FC Caransebeş 13 1 3 9 9-23 6p.
Golgheteri
• 6 goluri – Vasile Buhăescu (Metalul Reşiţa), Valentin Munteanu (Foresta Poiana Câmpina)
• 5 goluri – Pedro Henrique (ACS Poli Timişoara)
• 4 goluri – Cristian Bărbuţ (ACS Poli Timişoara), Bogdan Chipirliu (Foresta Poiana Câmpina), Liviu Nicolae (Unirea Tărlungeni)
• 3 goluri – Claudiu Belu (ACS Poli Timişoara), Ştefan Blănaru (FC Olt Slatina), Alin Mihai (Şoimii Pâncota), Bobi Verdeş (FC Olt Slatina)
Programul etapei a XVI-a
• Sâmbătă, 6 decembrie:
Unirea Tărlungeni – Fortuna Poiana Câmpina _-_
FC Olt Slatina – Şoimii Pâncota _-_
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni _-_
FC Bihor Oradea – CSM Rm. Vâlcea _-_
ACS Poli Timişoara – Metalul Reşiţa _-_
FC Caransebeş – Stă.