Leo Săraru a marcat în fiecare etapă pentru Mădulari! ”Bănel”, dublă la Tomșani. Alin Bucei a debutat cu gol pentru formația primarului Dimulescu

Duminică, 10 octombrie, în ultimul joc al etapei a IV-a din eșalonul de elită județeană, Unirea Tomșani a primit vizita formației CS Mădulari. Gazdele au pus probleme o repriză. Primele 45 de minute s-au încheiat la egalitate, scor 2-2. Formația pregătită de Marian Hera a deschis scorul. ”Bănel” Grecea a egalat. Același jucător, transferat de curând de la Alunu, a adus formația primarului Daniel Dimulescu în avantaj, dar Unirea a revenit pe ”tabelă”. În următoarele 45 de minute, CS Mădulari a ratat ocazii clare, dar a și înscris de trei ori. Alin Bucei, aflat la debutul pentru trupa din sudul județului, a înclinat balanța în favoarea oaspeților (2-3), apoi Răzvan Vlad a risipit orice urmă de îndoială în privința câștigătoarei (2-4). Ultima reușită a meciului, care a contat pentru scorul de 2-5, i-a aparținut lui Leo Săraru, jucător care a marcat în toate etapele din acest sezon. În urma acestei runde, CS Mădulari a urcat pe locul 2 în ierarhie, având, la fel ca și Călimănești, maxim de puncte.