„Joe” Panait este noul antrenor al echipei Oltul Drăgoeşti

* acesta a debutat cu o victorie pe banca tehnică a formaţiei susţinută de primarul Gheorghe Melente tocmai la primul meci oficial disputat pe propriul teren, după 35 de ani de pauză

Supărat după înfrângerea cu 4-1 suferită pe terenul formaţiei AS Băile Olăneşti, în cea de-a doua etapă a Ligii a V-a, antrenorul echipei Oltul Drăgoeşti, Ciprian Cruceru, alias „Ceas”, a decis să continue doar ca jucător la această formaţie. Pe banca tehnică, în locul său, a rămas „Joe” Panait. Primul meci pentru trupa susţinută de primarul Gheorghe Melente cu Panait antrenor a coincis cu debutul acestei formaţii pe propriul teren, de la Drăgoeşti. S-a întâmplat acest lucru în week-end-ul trecut. La primul meci oficial pe propriul teren după 35 de ani de pauză, Oltul Drăgoeşti a reuşit să se bucure de succes. Aceasta s-a impus cu scorul de 4-2 în faţa formaţiei Oltul Dăeşti. Pentru echipa gazdă au marcat câte o „dublă” „Ceas” Cruceru şi Robert Rug. În următoarea rundă, Oltul Drăgoeşti va juca în deplasare cu Alma Lex Drăgăşani. Panait speră ca victoriile să se lege, iar la final de sezon Oltul Drăgoeşti să se situeze între primele cinci formaţii ale seriei, pentru a răsplăti astfel eforturile făcute de autorităţile locale, care asigură echipei condiţii foarte bune pentru acest nivel. (S.S.)