Handbalista Ada Nechita, prezentă la meciul de coşmar al Stelei de la Ploieşti

Nechita_GatzelPână să plece cu Naţionala în Danemarca, acolo unde va juca în cadrul Cupei Mondiale, extrema Oltchim-ului, Ada Nechita, a dat o fugă până la Ploieşti, acolo unde s-a desfăşurat partida din Liga I, dintre Steaua şi Pandurii Tg. Jiu. Jucătoarea chimistă a sperat că-şi va putea vedea iubitul la lucru, însă Florin Costea nu a fost folosit de antrenorul israelian, care a mizat în această partidă doar pe mezinul familiei Costea, pe Mihai, care a fost, de altfel, integralist. În loc să-l vadă pe Florin în acţiune, handbalista de la Oltchim a fost martoră la un meci dramatic. Steaua a pierdut cu 2-1 întâlnirea cu Pandurii Tg. Jiu, după ce a jucat aproape 75 de minute în inferioritate numerică. Steaua a deschis scorul, a fost egalată, iar apoi condusă. Latovlevic a jucat mingea cu mâna în propriul careu şi a fost eliminat, Pandurii beneficiind în urma acestei imprudenţe a jucătorului stelist şi de o lovitură de pedeapsă, pe care a transformat-o şi s-a aşezat la timonă. Finalul a fost cu adevărat de coşmar! Gardoş a intrat tare la Băcilă şi i-a rupt piciorul jucătorului gorjean. În ultimele minute s-au mai acordat încă două cartonaşe roşii (Gardoş şi Pintili au fost eliminaţi) şi meciul s-a încheiat după aproape 105 minute de joc, oaspeţii impunându-se cu 2-1. A fost un joc la care, cu siguranţă, Ada Nechita nu şi-ar fi dorit să asiste, dată fiind desfăşurarea acestuia.