Liga IVFotbal

FC Băbeni, a patra victorie oficială în 2023

Anul 2023 e perfect, până acum, pentru FC Băbeni. Formația antrenată de Răzvan Milosteanu a obținut a patra victorie consecutivă în meciuri oficiale. Are două în Cupă și alte două în campionat. Cea mai recentă, sâmbătă, la Brezoi. Băbenarii s-au impus cu 4-0 la poalele Țurțudanului. Bogdan Șurlin, Vali Bogorodea, de două ori și Edi Țolea au marcat pentru oaspeți.

”Nu le-am dat adversarilor nicio șansă. Am marcat rapid și în minutul 10 aveam deja un avantaj de două goluri, înregistrat și la pauză. În partea secundă am mai înscris de două ori. Cred că victoria putea fi chiar mai clară, dacă eram mai concentrați la finalizare. Sunt mulțumit. Am obținut cele trei puncte și un lucru foarte bun este acela că am câștigat fără să primim gol. Și cei de la Brezoi au echipă bună, tânără, jucători de calitate, de viitor. Mă bucur și pentru marcatori. V-am spus că Șurlin e jucător de 10-12 goluri pe un tur de campionat, dacă e sănătos. La începutul sezonului s-a accidentat, dar acum e bine și se confirmă ceea ce anticipam. Edi Țolea e un copil bun, are calități foarte bune, dar mai are de învățat. Vine de la Liga a VI-a. Cu siguranță poate să crească foarte mult, dacă va fi modest și va încerca să profite de fiecare meci, să învețe de fiecare dată ceva. Am dat niște exemple, dar pentru mine grupul contează. Toți pierdem și toți câștigăm. Suntem uniți, concentrați, victoriile ne-au dat un moral bun și ne dorim să continuăm pe același drum”, a spus Răzvan Milosteanu, după al patrulea succes din 2023.