Fără şase jucători de bază şi fără antrenor, CS Mădulari a trăit periculos la Grădiştea

• până la urmă, a câştigat confruntarea şi a obţinut ”biletul” pentru turul 3 al Cupei

Pentru ultimul meci al anului, CS Mădulari, echipa de pe locul 3 din eşalonul secund judeţean, nu a reuşit să-şi mai strângă lotul. Formaţia primarului Daniel Dimulescu s-a prezentat la Grădiştea, la meciul din turul 2 al Cupei României, în 11 jucători, dintre care doi juniori, fără rezerve. Nu au făcut deplasarea nici Marius Munteanu (care a organizat o competiţie juvenilă la Drăgăşani) şi nici şase jucători de bază. Au absentat Pagău, Vrăjescu, Coconu, Tiţa, Ciprian Popescu şi portarul Murgoci. Între buturi a stat un jucător de câmp, respectiv Mădălin Vlad. În lipsa ”greilor”, CS Mădulari a trăit periculos la Grădiştea. A încheiat primele 45 de minute în dezavantaj. Gazdele aveau un gol în plus la pauză (3-2). În partea secundă, oaspeţii au egalat. Echipa primarului Ilie Boiangiu a revenit la timonă, însă finalul a fost favorabil formaţiei din Mădulari, care a mai înscris de alte două ori. Pentru trupa din Liga a IV-a au punctat: Răzvan Vlad şi Mihai Clenci, de câte două ori şi Laurenţiu Tînjală. Partida s-a încheiat la scorul de 5-4 pentru Mihai Hăloiu şi colegii săi, care au obţinut, astfel, ”biletul” pentru faza a III-a a Cupei României. Jucătorii echipei din Mădulari aşteaptă acum un semnal din partea primarului Daniel Dimulescu, pentru o ultimă ”convocare” în acest an, la banchet. (S.S.)