Ena Team a câştigat Cupa de Primăvară la fotbal în sală

Între 25 februarie şi 19 martie, în Sala Sporturilor „Traian” din Rm. Vâlcea s-a desfăşurat un turneu de fotbal. Este vorba despre Cupa de Primăvară, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană „Sportul pentru Toţi”, în colaborare cu DJST şi Primăria Râmnicului. La start s-au regăsit opt formaţii. Cele mai bune patru echipe şi-au disputat supremaţia în week-end-ul trecut. Sâmbătă au avut loc semifinalele. S-au înregistrat rezultatele: Tel Net – Miniera Ocnele Mari 4-4 (5-6 după loviturile de departajare) şi Ena Team – LSV 4-3. În finala mică, de duminică, Tel Net s-a impus la scor de tenis, cu 6-4, în faţa celor de la LSV. Tot duminică s-a disputat şi finala mare a Cupei de Primăvară. Cea mai bună echipă din competiţie s-a dovedit a fi Ena Team, care a câştigat cu scorul de 5-3 duelul cu Miniera Ocnele Mari. Premierea a fost oficiată de Constantin Vlaşcu, preşedintele AJSPT, care a oferit primelor două clasate echipamente, cupe, diplome şi medalii. De asemenea, echipele de pe locurile 3 şi 4 au primit cupe, diplome şi medalii. Au mai fost oferite şi două premii de fair-play. Acestea au ajuns la Ionuţ Enache, de la campioana Ena Team şi la Mihai Ţugui, de la Miniera Ocnele Mari. (S.S.)