Echipele de fotbal feminin de la Luceafărul Băbeni şi ACS Predu, experienţă inedită, în Capitală

În week-end, două cluburi vâlcene de fotbal feminin, Luceafărul Băbeni şi ACS Predu, au avut parte de o experienţă inedită. Au participat la un turneu important la Bucureşti. Formaţia coordonată de Ovidiu Neciu, Luceafărul Băbeni, a reuşit să termine neînvinsă competiţia. A fost în grupă cu Prosport Bucureşti, Student Sport Alba Iulia şi Juniorul Bucureşti. ACS Predu a jucat cu Universitatea Craiova, Academica Ulmi şi Rapid Bucureşti. A ocupat locul 3 la categoria Under 13, iar Maria Balici a obţinut titlul de golgheteră la categoria Under 11, la Cupa Prosport Girls Bucureşti. Scopul acestor acţiuni ale celor două cluburi este de a forma un lot competitiv pentru Campionatul Naţional Under 15, care va începe în toamnă.