Liga VFotbal

De la 0-1… la 3-1. Mihăești s-a obișnuit cu ”remontada”

AS Mihăești nu a scăpat nici în această rundă de emoții. Formația de pe locul 3 din Liga a V-a a trăit periculos în partida cu Voicești. A primit gol în minutul 35 și a intrat la pauză în deficit. Obișnuiți cu ”remontada”, mihăeștenii au avut și de această dată puterea să revină. Dubla lui Ionuț Pătrașcu și reușita lui Lucian Briceag au făcut diferența. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-1. ”Magicianul” echipei din Voicești, Dorin Rădoi, nu și-a putut ajuta prea mult coechipierii de această dată pentru a forța un rezultat bun.

”Dorin cred că a fost un pic accidentat, poate și obosit după evenimentul festiv la care a participat în seara precedentă. În repriza a doua i-a cam sărit lanțul și lui. Nu s-a putut evidenția. Poate o va face în meciurile viitoare sau la arbitraj, unde este așteptat cu brațele deschise. Glumesc. E prietenul nostru. În ceea ce ne privește, am făcut din nou un joc cum am obișnuit în ultima perioadă. Am plecat de la 1-0 pentru adversari. E bine că avem puterea să revenim. Am câștigat, dar ne așteaptă patru etape de foc, la Șirineasa, acasă, cu Gușoeni, la Băbeni, cu Galicea și încheiem sezonul pe teren propriu, cu Ionești. Nici dacă am câștiga cu primele două clasate nu cred că mai avem șanse la primul loc. Dar nu e nicio presiune. Nu avem niciun obiectiv, însă asta nu înseamnă că ne dăm la o parte. Luptăm până la final”, a declarat Lucian Briceag, autorul ultimului gol al mihăeștenilor în confruntarea cu Voicești.