Daniel Dimulescu aşteaptă revenirea lui Dumitru Stanciu ca pe pâinea caldă

Duminică, 22 septembrie, formaţia primarului Daniel Dimulescu, CS Mădulari, a reuşit să obţină un nou succes în Liga a IV-a. S-a impus la scor de tenis, cu 6-4, în derby-ul local, cu CS Şuşani. Părea că echipa pregătită de Marius Munteanu şi Mihai Hăloiu va avea o misiune uşoară. A marcat de trei ori în primele 10 minute. Dar pe parcurs s-au complicat lucrurile, La 3-1, Ciocan a ratat un penalti. La pauză a fost 4-2. Apoi în minutul 57, CS Mădulari a rămas în inferioritate numerică. Tînjală a oprit mingea cu mâna, mai avea un galben şi l-a primit şi pe al doilea. Între timp, cei de la Şuşani au redus din handicap. S-a făcut 4-3 şi deja trupa primarului Dimulescu nu mai era sigură de victorie. Cu un om mai puţin, a reuşit, totuşi, să înscrie de două ori, chiar dacă a şi primit două goluri. Pentru CS Mădulari au marcat în acest meci: Răzvan ”Pitu” Vlad, autorul unui hattrick, Ciprian Popescu, de două ori şi Mihai Clenci, din penalti. CS Mădulari e în grafic pentru promovare. E pe locul 2 în Liga a IV-a, la doar trei puncte distanţă de lidera din Alunu. Primarul e nemulţumit doar de numărul mare de goluri primite, 10 în patru meciuri. Speră ca Dumitru Stanciu, care a absentat în ultimele două etape din cauza unei probleme medicale, la genunchi, să revină cât mai repede pe teren şi să ajute echipa să nu mai primească atâtea goluri şi să obţină cât mai multe rezultate pozitive. (S.S.)