Fără categorieLiga IIFotbal

CSM a pierdut cu 1-0, în minutul 85, la singura ocazie a Gazului. NEDREPT!

CSM Valcea vs Gaz MetanCSM Rm. Vâlcea și Gaz Metan Mediaș au abordat cu maximă prudență meciul din Zăvoi, în condițiile în care ambele echipe sunt angrenate în lupta pentru primul loc. Jocul s-a disputat, în mare parte, la jumătatea terenului, fiind sărac în situații de poartă. Chiar și așa însă, în prima repriză, viperele albastre au avut două ocazii de a marca, prin Pîrvulescu (cu capul) și Firțulescu (șut, blocat pe linia porții). În partea a doua a jocului, tot municipalii au forțat mai mult deschiderea scorului. Costin Stoica a ratat o nouă ocazie importantă de a marca, printr-un lob care a atins plasa laterală. Cum ratările te pedepsesc, Gaz Metan avea să ne ucidă în ultimele minute ale întâlnirii. Radu Georgescu a pierdut mingea în apropiere de propriul careu, iar un adversar al său a scăpat pe poartă și l-a învins ușor pe Călin Fildan. Municipalii au atacant furibund poarta adversă, iar Georgescu a fost foarte aproape de a egala, la ultima fază de joc, dar a ratat inexplicabil, singurul cu portarul advers. Spectatorii nu au acceptat deloc acest eșec și le-au adresat cuvinte grele fotbaliștilor și staff-ului tehnic. CSM Rm. Vâlcea rămâne pe primul loc în Seria a II-a, cu 38 de puncte, iar Gazul a urcat pe 2 – 37 de puncte.