Campionatul Mondial de handbal feminin – Ediţia a 19-a
Jiangsu (China) / 5-20 decembrie 2009
GRUPA A
Sâmbătă, 5 decembrie:
Ora 11.00: Franţa – Brazilia __-__
Ora 13.00: Suedia – Congo __-__
Ora 15.00: Germania – Danemarca __-__
Duminică, 6 decembrie:
Ora 11.00: Congo – Germania __-__
Ora 13.00: Brazilia – Suedia __-__
Ora 15.00: Danemarca – Franţa __-__
Luni, 7 decembrie:
Ora 11.00: Germania – Brazilia __-__
Ora 13.00: Danemarca – Congo __-__
Ora 15.00: Franţa – Suedia __-__
Miercuri, 9 decembrie:
Ora 11.00: Franţa – Congo __-__
Ora 13.00: Brazilia – Danemarca __-__
Ora 15.00: Suedia – Germania __-__
Joi, 10 decembrie:
Ora 11.00: Congo – Brazilia __-__
Ora 13.00: Germania – Franţa __-__
Ora 15.00: Suedia – Danemarca __-__
* toate meciurile se dispută în oraşul Wuxi * orele de start sunt cele din România
GRUPA B
Sâmbătă, 5 decembrie:
Ora 11.00: Angola – Australia __-__
Ora 13.00: Austria – Thailanda __-__
Ora 15.00: Rusia – Ucraina __-__
Duminică, 6 decembrie:
Ora 11.00: Australia – Austria __-__
Ora 13.00: Ucraina – Angola __-__
Ora 15.00: Thailanda – Rusia __-__
Luni, 7 decembrie:
Ora 11.00: Ucraina – Thailanda __-__
Ora 13.00: Angola – Austria __-__
Ora 15.00: Rusia – Australia __-__
Miercuri, 9 decembrie:
Ora 11.00: Angola – Thailanda __-__
Ora 13.00: Australia – Ucraina __-__
Ora 15.00: Austria – Rusia __-__
Joi, 10 decembrie:
Ora 11.00: Thailanda – Australia __-__
Ora 13.00: Austria – Ucraina __-__
Ora 15.00: Rusia – Angola __-__
* toate meciurile se dispută în oraşul Zhangjiagang * orele de start sunt cele din România
GRUPA C
Sâmbătă, 5 decembrie:
Ora 11.15: România – Chile __-__
Ora 13.15: Norvegia – Japonia __-__
Ora 15.15: Ungaria – Tunisia __-__
Duminică, 6 decembrie:
Ora 11.15: Chile – Ungaria __-__
Ora 13.15: Tunisia – Norvegia __-__
Ora 15.15: Japonia – România __-__
Luni, 7 decembrie:
Ora 11.15: Japonia – Tunisia __-__
Ora 13.15: Norvegia – Chile __-__
Ora 15.15: România – Ungaria __-__
Miercuri, 9 decembrie:
Ora 11.15: Chile – Japonia __-__
Ora 13.15: Ungaria – Norvegia __-__
Ora 15.15: România – Tunisia __-__
Joi, 10 decembrie:
Ora 11.15: Tunisia – Chile __-__
Ora 13.15: Norvegia – România __-__
Ora 15.15: Ungaria – Japonia __-__
* toate meciurile se dispută în oraşul Suzhou * orele de start sunt cele din România
GRUPA D
Sâmbătă, 5 decembrie:
Ora 09.30: Coreea de Sud – Kazahstan __-__
Ora 11.30: Spania – Coasta de Fildeş __-__
Ora 13.30: China – Argentina __-__
Duminică, 6 decembrie:
Ora 09.30: Coasta de Fildeş – Coreea de Sud__-__
Ora 11.30: Argentina – Spania __-__
Ora 13.30: Kazahstan – China __-__
Luni, 7 decembrie:
Ora 08.30: Coasta de Fildeş – Argentina __-__
Ora 10.30: Coreea de Sud – China __-__
Ora 12.30: Spania – Kazahstan __-__
Miercuri, 9 decembrie:
Ora 08.30: Kazahstan – Coasta de Fildeş __-__
Ora 10.30: China – Spania __-__
Ora 12.30: Coreea de Sud – Argentina __-__
Joi, 10 decembrie:
Ora 08.30: Argentina – Kazahstan __-__
Ora 10.30: China – Coasta de Fildeş __-__
Ora 12.30: Spania – Coreea de Sud __-__
* toate meciurile se dispută în oraşul Changzhou * orele de start sunt cele din România