Campioana din Slătioara, locul 2 la turneul zonal al Cupei Satelor. Ciolpan şi Caralicea, în echipa ideală

La finele săptămânii trecute au avut loc turneele zonale ale Cupei Satelor la fotbal juvenil. Echipa din comuna Slătioara, cea mai bună din judeţul Vâlcea din 53 de formaţii care au luat startul la întrecere, a jucat la Işalniţa. A întâlnit campioanele din Gorj şi Dolj, respectiv Mătăsari şi Mârşani. A înregistrat o victorie şi o înfrângere. A câştigat cu 1-0 duelul cu Mârşani şi a pierdut cu 2-0 confruntarea cu Mătăsari. Slătioara s-a clasat pe locul 2. Mai departe a mers Mârşani, care a îndeplinit întru totul condiţiile de participare, chiar dacă nu a avut cele mai bune rezultate. Din tabăra Vâlcii, care a avut o comportare meritorie, s-au evidenţiat Teodora Ciolpan, cel mai bun portar al turneului zonal şi Denisa Caralicea, cel mai bun fundaş. Experienţa le-a încurajat să continue pe acest drum. La Işalniţa, echipa din Slătioara a fost susţinută şi coordonată de Vali Ciolpan, Sorin Romcescu, dar şi reprezentanţii AJF Vâlcea, Adrian Comănescu şi Marian Deaconescu, preşedintele şi reprezentantul sectorului de copii şi juniori în CEx al forului fotbalistic judeţean.