Liga VFotbal

Bătaie ca-n filme la Sinești, la un meci de fotbal!

Un nou episod ”sângeros” s-a consumat la finele săptămânii trecute, la un meci de Liga a V-a. Este vorba despre cel dintre Oltețul Sinești și Luceafărul Pesceana. Un spectator, despre care se presupune că ar fi fost din tabăra oaspeților, i-ar fi provocat pe jucătorii echipei gazdă, aflați în teren. În minutul 75, s-a declanșat scandalul. În tribună s-au împărțit pumni și picioare ca-n filme. Ar fi fost ”fluturate” chiar și arme albe. Meciul a fost întrerupt 10 minute. Doi dintre jucătorii echipei din Sinești au participat și ei la scandal. Poliția a intervenit pentru a calma spiritele. După ce conflictul s-a încheiat, partida a continuat. S-a terminat cu victoria gazdelor, care s-au impus cu scorul de 5-2. Cei doi jucători care au răspuns provocărilor venite din tribună, respectiv Alexandru Bran și Vali Burtea, de la Oltețul Sinești, au fost sancționați de Comisia de Disciplină a AJF cu șase etape de suspendare și câte o amendă de 200 lei.